המולטיטסקינג גם זה יעבור

גם זה יעבור

לעבור דירה זה כנראה חלק בלתי נפרד מהחיים, כל אחד מאיתנו יעבור את זה לפחות פעם אחת. כדי להקל עד כמה שניתן ריכזנו מס דברים סופר חשובים שכדאי לדעת
רז לוי | 27.01.2021 285

מעבר דירה יכול לעורר  לחצים, קשיים ובעיקר רצון עז לסיים את הכול כמה שיותר מהר.
אך לדברים יש סדר משלהם ואם לא תתפזרו בדרך, יש מצב שגם תיהנו מהתהליך.
יש לא מעט פרטים שצריך להיות במעקב אחריהם ולבצע, כמי שארז 7 דירות ב 9 שנים
ריכזתי כמה טיפים למעבר דירה  שיכולים להקל. אם לא על הגב, לפחות על השאר  

אם אתם  עדיין בשלב של חיפוש דירה, זה הזמן לשים לב  לדברים שמבחינתכם הם דגל אדום, כמה אור יש בדירה, האם יש חניה, מרפסת, בה''ס קרוב או גינת משחקים. לי אישית מאד חשוב שתהיה הכנה למכונת כביסה. דירות קמו ונפלו על זה.
זיכרו שלא תמיד יסתדר לכם  לראות את הדירה  מס פעמים לפני שנכנסים אליה באופן רשמי, לכן נסו בהזדמנות שיש לקחת מידות, לצלם סרטון שיעביר לכם בדיוק את הדירה כפי שראיתם אותה. ונצלו את הזמן עד הכניסה לקניות ולתזמן אותם לדירה החדשה.

אם עברתם את שלב החיפושים ומצאתם את משכנכם, מזל טוב. זה השלב שהפרויקט האמיתי מתחיל. 

חוזה
שלב החוזה הוא קריטי. חשוב לעבור עליו כמה פעמים, כמה שצריך.במידה ואתם לא מבינים עד הסוף על מה אתם חותמים, תעבירו למי שכן, תוכלו להיעזר בנותני שירות כמו  שירותים לשוכרים מאז''ה 9 ת''א  גם אם זה יעלה לכם בכמה שקלים, זה שווה שאתם מוגנים. ונקווה שלא תצטרכו לפתוח אותו שוב, לפחות עד שלב החתימה הבא.

ארזתם לבד ?
זה שלב שיהיה טיפה קשה לרובנו, את הסיפוק מרגישים אח''כ מבטיח
קחו עט ודף ותעשו סיור קפדני בבית, תייצרו רשימה ממה אתם נפרדים כבר פה.
אחרי שסיימתם להפטר בכאב רב מחלקם, צמצמו את הדברים הפחות שימושיים. רכזו אותם בארגזים וציינו בטוש שחור תזכורת מה שמתם בהם, וזה כדי שלא תפתחו את המזכרות מהטיול מבנגלדש 2007 קודם.  אם יש לכם מזל ויש עוד חדר פנוי, סדרו בו  את הארגזים. אם לא, אפשר בערמה לצד הקיר כדי לא להפריע בהתנהלות השוטפת עד המעבר.

מי פנוי להוביל ?
 היום לא צריך לנחש מי יוביל לנו טוב יותר או  זול יותר
אפשר להתחיל בהמלצות של חברים שהיו לפנינו קודם בסיפור הזה  או דרך סקר חברים קצר במדיה וכמובן להעזר במכרזים כמו  המובילים שם תוכלו לקבוע את המחיר לפי גודל התכולה, מס קומה  ועזרים נוספים כמו מנוף במקרה הצורך.
וודאו שסגרתם את המחיר מראש כדי להימנע מהפתעות בדרך ואל תתביישו לבקש ארגזים כחלק מהשירות. תציידו בניילון נצמד, פצפצים, אני נעזרתי גם בשמיכות פיקה כשהניילון הראה סימני סיום. תשמרו כסף לטיפ יפה. זו לא המלצה זו חובה.

חילופים
העברת חשבונות  הוא שלב ביניים שההתעסקות פחות כיפית לכל הדעות, הבירוקרטיות, ספקים שמגיעים שעה קודם או באיחור של 4 שעות במקרה הטוב. אין ברירה וזה חלק מהדיל. נסו שהתיאום בין הספקים ואנשי המקצוע יהיה כמה שיותר צמוד אחד לשני  כדי שהכול ישתדל לעמוד כבר ביום יומיים הראשוניים של המעבר. 
תיק  מעבר
יהיה שלב בו כל החיים שלכם בארגזים ותצטרכו לגשש איפה נמצא מה. תרכזו לעצמכם תיק או מזוודה קטנה  שתכניס לכם מוצרים בסיסיים כמו משחת שיניים וחטיף אנרגיה, לפטופ ומוצרים שלא תרצו שיסתובבו חופשי. כמו תעודות זהות, דרכונים, תכשיטים, הבנתם .

הנחת השטיח welcome
עכשיו כשהמיטה מוצעת, והרוב הגדול של הדברים יושב במקומם, החלק היותר מהנה של המעבר הגיע ועם הרבה פחות לחץ, זה הזמן להשלמות קטנות לשדרוג וריענון האווירה שלא הספקתם לקנות עד היום, 
ככל שתסתובבו ותגללו את הפיד העיניים יקנו מה שלא תמיד צריך, קחו רגע להיזכר בהשראה ששאבתם ממקומות שהתחברתם אליהם, מומלץ לחזור לרשימה של הדברים שאתם חייבים בדירה ודברים חדשם שצריך להוסיף לחללים ריקים שלא היו קודם.
תכניסו ירוק והרבה, שימו לב לבחירת סוגי העציצים. לכמות צריכת אור הנדרשת והתחייבות לכמות ההשקיה, תבחרו תמונות חדשות שיכניסו צבע, גופי תאורה שיוסיפו לעיצוב הדירה  .
אם אתם מותשים מהמעבר קחו רגע לנשום,  לא חייבים להספיק הכל בשבוע. אם יש לכם את האפשרות תיעזרו באנשי מקצוע נקודתית לעיצוב. לא תאמינו כמה זה פותח את הראש לדברים חדשים שלא הכרתם, וזה גם כיף נורא שמישהו עושה בשבילכם. 

ספקים שהוזכרו בכתבה

עקבו אחרינו

הרשמו לניוזלטר ותהנו מהטבות ותוכן איכותי