מתרגשת כמו כלה?

זוגות מאורסים רבים מתארים את החודשים האחרונים שלפני החתונה כנסיעה ברכבת הרים של רגשות. ואילו יום החתונה אצל רבים מהם משול לרגע בו הרכבת מטפסת לאחד מהשיאים הבלתי נתפסים שלה, ומתחילה את המירוץ המטורף מטה.
wedding | 01.01.2020 318ספקות וטלטלות של טרום חתונה זוגות רבים מוצאים עצמם תוהים ברגע האחרון לגבי החלטות שונות שקיבלו. כמו לדוגמה, סידורי הפרחים, התפריטים וכדומה. אחרים פשוט מניחים את השאלה הרצינית באמת על השולחן ושואלים את עצם האם הם באמת מוכנים להינשא.
 

פרץ רגשות כזה הוא נורמלי לחלוטין. לעיתים תחושת הספק אינה בהחלט מכוונת כנגד בן/בת הזוג, הקישוטים או החגיגות, אלא היא פשוט נובעת מהסיבה הפשוטה שחייהם עתידים להשתנות.אז כדאי לקחת נשימה עמוקה ולהרגע. חרדה היא רגש נוסף שנכנס כאן. שהרי אין זה סוד שחתונה יכולה לייצר בקלות מצבי לחץ ואלו מעלים רגשות חרדה או דאגה אל פני השטח. אחרי הכל, על הזוג מוטל לחץ רב וכמעט כל הזוגות מעוניינים שהכול יהיה בדיוק.

אז קחו את זה כמבחן לזוגיות שלכם. נכון כל זוג מתמודד עם לחץ באופן שונה, בין אם מדובר בדרמה משפחתית או כספים, אבל סופה של החרדה לעבור.הצפה של רגשות כעס הוא עוד רגש שעלול להפתיע זוגות רבים אפילו בזמן שהם אמורים לחגוג את האהבה שלהם. עצם העובדה שהזוג לא נמצא בשגרה מייצרת פרץ רגשות ותחושות. ההתפרצויות יכולות להיות כלפי בני המשפחה או חברים.
 

לצערנו אין זה מחזה נדיר שבו חילוקי דעות, ויכוחים, רגשות פגועים, וטינה מתפרצים החוצה בימים שלפני החתונה. לכן ההמלצה כאן היא להיות מודעים לעובדה זו, ולנסות לשלוט ברגשות ככל האפשר. כדאי לבני הזוג להגביר את התקשורת הזוגית שלהם ולנסות ללבן את המחלוקות יחד, כזוג.


לעומת זאת יש אנשים שמגיעים ליום החתונה שלהם כשהם המומים. כן בשביל לא מעטים יום החתונה שלהם מרגיש סוריאליסטי ומשאיר אותם בתחושה כאילו הם נמצאים במציאות אחרת. פתאום הם מוקפים על ידי חברים, משפחה, עמיתים לעבודה ומכרים כאשר הם מחופשים בשמלת כלה יפהפייה או חליפה. ונמצאים במרכז תשומת הלב.
 

תחושה זו היא טבעית לחלוטין. אבל הרגש העז מכל הוא אהבה על סוגיה השונים. פגישה עם חברים ובני משפחה רחוקים. תחושת קירבה לבני משפחה מתוך המשפחה הגרעינית של ההורים והסבים שמקיפים. וכן גם אהבה לבן הזוג או בת הזוג שאיתם בוחרים לחלוק את החיים מעתה ולהבא. אז פשוט תהנו משפע האהבה הזה שחג מסביבכם.

איך מתמודדים?
כן זה הגיוני שיום החתונה והימים שקודמים לו יהיו מלאים ברגשות, ובכל זאת הנה כמה עצות שיסייעו לכם להתמודד איתם: הראשונה – השתדלו לחשוב מחשבות שמחות. זה נשמע קלישאה, אבל להישאר חיובי יגן עליכם מפני התפרצויות של כעס או פחד.
 

פשוט זכרו מדוע אמרתם “כן” והסתכלו קדימה אל החגיגה שמחכה לכם. השתדלו להרגע ומצאו לכם זמן לבד כדי להירגע ולהתכונן לקראת העתיד לבוא, כדי שתוכלו ליהנות מהרגע. השתדלו לישון מספיק. ואל תשכחו לאכול, זיכרו הרבה יותר קל להשתלט על רגשות כאשר לא רעבים
 

לכן דאגו לקחת לעצמכם זמן לאכול במהלך היום, אפילו אם זה רק חטיף פשוט. זכרו את התמונה הגדולה בלתי נמנע שמשהו לא יתנהל לפי התוכנית. בין אם משהו קטן או גדול, פשוט המשיכו להביט קדימה לתוצאה הסופית. ושיהיה במזל.

עקבו אחרינו

הרשמו לניוזלטר ותהנו מהטבות ותוכן איכותי